Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lidzbark Warmiński - Dwa Oblicza - od przeszłości do teraźniejszości

 
Projekt „Dwa oblicza – LIDZBARK WARMIŃSKI – od przeszłości do teraźniejszości w słowie i obrazie” powstał spontanicznie, jako oddolna inicjatywa mieszkanek i miłośniczek Lidzbarka Warmińskiego, które postanowiły przybliżyć lidzbarczanom historię ich Małej Ojczyzny. Nie tylko przybliżyć, ale również zaangażować ich do czynnego uczestnictwa w tworzeniu kulturalnych przestrzeni miasta, łącząc w sobie w różnorodny sposób aktywność, zdobywanie i przekazywania wiedzy. Punktem wyjściowym do działań w ramach projektu są stare zdjęcia i karty pocztowe z kolekcji Pana Eugeniusz Borodija, z widokiem najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych dla miasta miejsc i budynków, a także ukazujące ludzi ówcześnie zamieszkujących Lidzbark Warmiński. Te wybrane obrazy posłużyły do ułożenia tras wycieczek pieszych po mieście i opowieści o ich historii. Kolejnym, równolegle odbywającym się krokiem, jest wykonanie stylizowanych na wybrane zdjęcia i karty sesji z udziałem obecnych mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Efekty działań zostały zaprezentowane na finałowej wystawie.

 


Oranżeria Kultury
 
Data pliku video: 2016-03-01, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola