Belka
Niedziela, 7 Marca 2021   imieniny: Paweł, Tomasz, Felicyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Lidzbarski: Edukacyjna walizka

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Lidzbarski: Edukacyjna walizka

W dniu 30 sierpnia 2018 r. podczas XXXVII Sesji Rady Powiatu Lidzbarskiego Pan Jan Harhaj - Starosta Lidzbarski wspólnie z Panią Elżbietą Lendo – operatorem Term Warmińskich przekazali Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim walizkę edukacyjną, która ufundowana została przez Termy Warmińskie. 

Walizkę z wyposażeniem w postaci substancji przypominających narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania odebrali: Zastępca Komendanta KPP w Lidzbarku Warmińskim – mł. insp. Mariusz Kozłowski oraz asystent zespołu prewencji, zajmujący się profilaktyką, zapobieganiem przestępczości i demoralizacji wśród młodzieży sierż. szt. Łukasz Czerniawski. 

Nowy sprzęt ma posłużyć lidzbarskim policjantom do celów edukacyjnych i pokazowych podczas spotkań z młodzieżą aby uświadomić im jakie negatywne skutki w świetle obowiązującego prawa niesie za sobą posiadanie zakazanych substancji oraz problemy zdrowotne związane z ich zażywaniem. Policjanci chcą również uczulić rodziców, pedagogów i opiekunów na przedmioty, które przez swój klasyczny wygląd nie wzbudzają podejrzeń, w efekcie mogą okazać się doskonałą przykrywka dla różnego rodzaju środków i substancji odurzających.

Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola