Belka
Niedziela, 7 Marca 2021   imieniny: Paweł, Tomasz, Felicyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat lidzbarski: Bez wad postawy

Data publikacji: 2018-03-28, Data modyfikacji: 2018-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat lidzbarski: Bez wad postawy

Powiat Lidzbarski rozpoczyna projekt pt: „Powiat Lidzbarski bez wad postawy”. Obejmie on wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych tego powiatu. 

„Podstawą do podjęcia decyzji realizacji programu zdrowotnego są niepokojące wyniki badań kręgosłupów i stóp wykonanych wśród uczniów szkół podstawowych i w gimnazjach. Mam nadzieję, że dzięki podjętym badaniom w znacznej mierze ograniczymy występowanie chorób układu narządu ruchu gdyż skuteczna identyfikacja uczniów zagrożonych wadami postawy, doprowadzi do podjęcia działań w kierunku korekty wad.” – mówi Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski.

• Do połowy kwietnia Starosta Lidzbarski spotka się z młodzieżą i rodzicami w szkołach aby przedstawić informację dotyczącą projektu. Podczas spotkania zostaną rozdane druki zgody na objęcie ucznia badaniami. 
• Kolejnym etapem będzie wyłonienie wykonawcy który w maju przeprowadzi badania kręgosłupów i stóp młodzieży w poszczególnych szkołach oraz opracuje ich wyniki. 

• Pod koniec roku szkolnego odbędą się spotkania z młodzieżą oraz rodzicami, podczas których omówione zostaną wyniki badań. Każdy rodzic otrzyma indywidualne wyniki swojego dziecka w wersji papierowej oraz na płycie CD. Uświadomione zostaną zagrożenia i konsekwencje rozpoznanych wad jak również czynniki wpływające na ich rozwój. 

• W poszczególnych placówkach wyłonimy osoby prowadzące gimnastykę korekcyjną oraz wydamy publikację z opisem ćwiczeń korekcyjnych wraz z filmem instruktażowym. 

Nie korygowane wady postawy, choć świetnie tolerowane latami, potrafią prowadzić do nieodwracalnych i stale pogarszających się deformacji. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym a nie rzadko już w okresie dojrzewania. Dlatego tak ważne jest wykorzystanie szansy jaką daje uczniom program „Powiat Lidzbarski bez wad postawy.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola