Belka
Niedziela, 7 Marca 2021   imieniny: Paweł, Tomasz, Felicyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Lidzbarski: 15-lecie współpracy z Powiatem Emsland

Data publikacji: 2019-09-04, Data modyfikacji: 2019-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Lidzbarski: 15-lecie współpracy z Powiatem Emsland
Z okazji jubileuszu 15-lecia współpracy pomiędzy powiatem Lidzbarskim a powiatem Emsland w Niemczech 11-osobowa delegacja z powiatu lidzbarskiego na zaproszenie strony niemieckiej w dniach 22-23 sierpnia 2019 r. uczestniczyła w uroczystościach, które odbywały sie w miejscowości Meppen. 
Wśród gości reprezentujących nasz powiat byli Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wicestarosta Lidzbarski Jarosław Kogut, Poseł na Sejm RP Jacek Protas, Dyrektor Zespołu Szkól Ogólnokształcących Anna Tkaczuk, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Marek Chyl oraz przedstawiciele Rady powiatu Aleksander Olechnowicz, Janusz Mucha, Ireneusz Gołębiewski, Jerzy Kielak, Marcin Kania i Andrzej Kamiński.

Podczas pierwszego dnia wizyty odbyło się spotkanie w siedzibie urzędu Starostwa Powiatowego w Meppen, gdzie delegaci z powiatu lidzbarskiego zapoznali się ze strukturą działalności urzędu oraz funkcjonowaniem Centrum Kryzysowego. Włodarze obu powiatów podczas uroczystej kolacji podsumowali 15-lat współpracy i podpisali porozumienie, w ramach którego Powiat Lidzbarski i Powiat Emsland będą kontynuowały współpracę. 
Kolejny dzień wizyty w powiecie Emsland miną na zwiedzaniu pobliskich obiektów historycznych takich jak muzeum pamięci gen. Stanisława Maczka w miejscowości Esterwegen oraz firm nowatorskich jaką jest jeden z największych w Europie zakład ubojni drobiu oraz nowo otwarte centrum rozwoju gospodarczego. Rewizyta delegacja z Powiatu Emsland została zaplanowana na październik bieżącego roku.

Starostwo Powiatowe w Lidzbarku, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola