Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

TRÓJKĄT LIDZBARSKI (Heilsberg Stellung)

 
W czasie krótkiej, letniej wyprawy odwiedziłem z kamerą Skansen Fortyfikacji Trójkąta Lidzbarskiego utworzony kilka lat temu przez Nadleśnictwo Orneta. TRÓJKĄT LIDZBARSKI (niem. Heilsberg Stellung, Heilsberger Dreieck) to pierwsza pozycja obronna budowana w Prusach Wschodnich po I wojnie światowe. Budowę fortyfikacji rozpoczęto w 1932 roku, choć planowano ją już w 1928. Dla lepszego maskowania oraz zabezpieczenia przed bronią pancerną wytyczono ją w masywach leśnych. Prace trwały do 1937 roku. Kilka godzin spędzonych pośród lasów i ruin schronów zaowocowały materiałem, który można zobaczyć powyżej. Natomiast osobiście poczułem ochotę na dokładniejsze poznanie tamtych terenów, co niewątpliwie nastąpi w bliższej lub dalszej przyszłości.

 


MAZURSKIE TAJEMNICE
 
Data pliku video: 2018-11-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola