Belka
Niedziela, 7 Marca 2021   imieniny: Paweł, Tomasz, Felicyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Lidzbarski: W sprawie ASF

Data publikacji: 2018-01-22, Data modyfikacji: 2018-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Lidzbarski: W sprawie ASF

17 stycznia 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja z Wójtami Gmin powiatu lidzbarskiego, Nadleśniczymi Nadleśnictw: Orneta, Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Wichrowo, Kudypy, łowczymi i przedstawicielami Kół Łowieckich z terenu powiatu lidzbarskiego, a także przedstawicielem firmy Elite Expeditions sp. z o. o Zakład Przetwórstwa Dziczyzny w Zwierzyńcu.

Spotkanie zwołano na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii Pana Krzysztofa Rudzińskiego w związku z epizootycznym wystąpieniem przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń u dzików na obszarze powiatów bartoszyckiego i braniewskiego. 

Powiatowy Lekarz Weterynarii omówił sytuację bieżącą ze względu na wystąpienie przypadków wykrycia ASF u dzików – dwa przypadki na terenie powiatu bartoszyckiego oraz jeden na terenie powiatu braniewskiego. Poinformował uczestników spotkania, czego należy się spodziewać w związku z rozprzestrzenianiem się choroby w populacji dzików. 

Ponadto zapoznał zgromadzonych z prawodawstwem obowiązującym w zakresie zwalczania i monitorowania ASF u dzików oraz z zasadami zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby. 

SP Lidzbark, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola