Belka
Niedziela, 7 Marca 2021   imieniny: Paweł, Tomasz, Felicyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Lidzbarski: Sukces MDK

Data publikacji: 2018-01-26, Data modyfikacji: 2018-01-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Lidzbarski: Sukces MDK

Wielkie zwycięstwo „małego” domu kultury czyli sukces Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto, nazywany częstokroć przez mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego „małym” domem kultury, w dniach 11– 14 stycznia 2018 r. ukazał swoją wielkość podczas 24 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w województwie śląskim. 

Wśród tegorocznych laureatów międzynarodowych zmagań wokalnych znaleźli się młodzi artyści z naszej placówki oświatowej. Wokaliści znakomicie wypromowali lidzbarski powiat, godnie wcielając się w rolę estradowych rzeczników województwa warmińsko – mazurskiego. 

Zespół wokalny Wild z pracowni wokalnej, prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudę, zdobył II miejsce w prestiżowym konkursie wokalnym, do którego przystąpiło w 38 ośrodkach w Polsce 1639 podmiotów artystycznych, zrzeszających ok. 20.000 wykonawców. 

Niewątpliwym sukcesem młodych wokalistów był już sam udział w finale tego wieloletniego wydarzenia kulturalnego, ocenianego przez profesjonalne jury w osobach znamienitych profesorów z dziedziny muzyki, pod patronatem ogólnopolskich mediów, firm i instytucji: m.in. TVP Kultura, „Naszego Dziennika”, „Gościa Niedzielnego”, Poczty Polskiej, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" i innych. 

Podczas trzydniowych finałowych przesłuchań w stolicy Polskiej Kolędy, w Będzinie, walczyło o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody 140 wykonawców. Druga nagroda naszego zespołu dodała splendoru podjętemu artystycznemu wyzwaniu. 

Kilkuosobowa grupa młodzieży, uczęszczająca na pozaszkolne zajęcia do MDK doskonale utrwaliła „świątecznego ducha, ożywiając wszystko co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne”, rozsławiając nasz region na międzynarodowym szczeblu. 

A wsparcie finansowe Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja oraz Rady Rodziców umożliwiło młodzieży wzięcie udziału w tak dużym przedsięwzięciu kulturalnym, otworzyło drzwi do współzawodnictwa z najlepszymi artystami i pozwoliło na zaprezentowanie umiejętności zdobywanych na co dzień podczas zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. 

To niesamowite uczucie – mieć poczucie dumy i świadomość, że w małym miasteczku, w niewielkim budynku rozwijają się wielkie talenty, pod okiem pasjonatów, wspaniałych nauczycieli, dzięki którym propagowane są wartości kulturalne i narodowe, podnoszące tradycje naszych pradziadów i krzewiące korzenie polskości. 

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola