Belka
Niedziela, 7 Marca 2021   imieniny: Paweł, Tomasz, Felicyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat Lidzbarski: Kolejna termomodernizacja

Data publikacji: 2018-02-19, Data modyfikacji: 2018-02-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Lidzbarski: Kolejna termomodernizacja

Ma być ciepło, oszczędnie i estetycznie – to główne założenia inwestycji, która lada dzień rozpocznie się w budynku administracyjnym przy ulicy Wyszyńskiego 20 w Lidzbarku Warmińskim – „stare pogotowie”.

Wykonawcą termomodernizacji budynku administracyjnego jest Zakład Remontowo – Budowlany „STOLBUD” z siedzibą w Górowie Iławeckim reprezentowany przez właściciela firmy Jana Podolaka. Umowa na realizację prac została podpisana w Starostwie Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim 15 lutego 2018 roku i opiewa na kwotę 868 743,59 złotych. 

Zakres robót budowlanych obejmuje między innymi: remont i wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej, wymianę i odnowienie stolarki okiennej, instalację podnośnika dla osób niepełnosprawnych, udrożnienie wszystkich kanałów wentylacyjnych, wymiana instalacji c.o., w miejscu istniejącej kotłowni węglowej montaż węzła cieplnego, likwidację istniejącej kotłowni węglowej, remont i konserwację wieżyczki nad klatką schodową, wymianę pokrycia i remont dachu wraz z wymianą obróbek blacharskich i systemu orynnowania. Warto też dodać, że w ramach zadania zostanie wymieniona instalacja elektryczna wzbogacona o oświetlenie ledowe. 

Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec października bieżącego roku. 

„Większość powiatowych budynków użyteczności publicznej termomodernizację ma już za sobą, a w pozostałych systematycznie każdego roku przeprowadzamy takie inwestycje” – podkreśla Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski. „Termomodernizacja to oszczędności oraz poprawa warunków pracy i nauki, a także estetyki budynków” – dodaje.

Fot. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj oraz właściciel firmy STOLBUD Jan Podolak w trakcie podpisywania umowy na termomodernizację budynku przy ul. Wyszyńskiego 20 w Lidzbarku Warmińskim.

SP Lidzbark , Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lidzbarski

  Powiat lidzbarski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego stolicą jest Lidzbark Warmiński. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Lidzbark Warmiński, Orneta, Kiwity, Lubomino i miasto Orneta.

  Przepiękne jeziora stanowią jeden z głównych celów turystycznych, a także miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców powiatu. Trzeba wspomnieć o Zamku Biskupów Warmińskich – przepięknej budowli gotyckiej, jako obowiązkowym elementem podczas zwiedzania regionu. Warto wspomnieć, że przez powiat przebiega niezwykle istotny szlak komunikacyjny, którym jest droga krajowa Nr 51 z Olsztyna do przejścia granicznego z Obwodem Kalingradzkim w Bezledach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola